WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU CZYTELNICZEGO „LEKTUROMANIACY”

WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU CZYTELNICZEGO „LEKTUROMANIACY”

Dnia 29 marca 2021 r. w klasach IV-VIII odbył się w formie zdalnej Szkolny Konkurs Czytelniczy „Lekturomaniacy”. Głównym jego celem było rozbudzenie pasji czytelniczych uczniów oraz zamiłowania do literatury i doskonalenie umiejętności wypowiadania się na temat przeczytanych lektur. Konkurs miał charakter dwuetapowy. Eliminacje klasowe przeprowadzone zostały w formie 15-minutowego testu ze szczegółowej znajomości podanych w regulaminie lektur. Etap szkolny „Lekturomaniaków” polegał natomiast na realizacji 2 zadań:

  1. „Bohaterowie naszych lektur” – przebranie się za dowolnego bohatera lektury obowiązkowej i nagranie filmiku (do 3 minut) wraz z uzasadnieniem wyboru i zachęceniem do przeczytania książki, z której pochodzi ta postać.
  1. Napisanie pracy stylistycznej.
    Na podstawie przesłanych filmów i zredagowanych prac stylistycznych Komisja Konkursowa ustaliła następujące wyniki:

Klasy IV:
I miejsce – Natalia Malinowska (IVb)
II miejsce – Bartek Krzyżek (IVb)
II miejsce – Dominik Krzyżek (IVb)
Wyróżnienie – Antek Iber (IVa)
Klasa V
Wyróżnienie – Zofia Kuszewska (Va)
Klasy VI
I miejsce – Jakub Kowalczyk (Vb)
II miejsce – Iwona Baran (Vb)
Wyróżnienie – Zofia Kirszling (Va)
Klasy VII
I miejsce – Hanna Chodnicka (VIIa)
I miejsce – Maja Muster (VIIa)
II miejsce – Karolina Gabruś (VIIc)
II miejsce – Weronika Weisbrod (VIIa)
Klasa VIII
Wyróżnienie – Julia Bogdan (VIIIa)

Jesteśmy pod wrażeniem zrealizowanych filmów i napisanych prac. Podczas wykonywania zadań nasi uczniowie wykazali się wiedzą na temat lektur obowiązkowych i niezwykłą kreatywnością. Wręczenie zwycięzcom nagród i dyplomów odbędzie się podczas akademii z okazji zakończenia roku szkolnego 2020/2021.
Gratulujemy

Skip to content