Dzieci z „Dwójki” segregują odpady

Dzieci z „Dwójki” segregują odpady

W szkole i przedszkolu prowadzona jest edukacja ekologiczna, przygotowująca dzieci i ich rodziców do segregacji śmieci na pięć frakcji. Segregacja w tej formie będzie obowiązywała w Gminie Olecko od 1 lipca 2021r. Ponadto szkoła przystąpiła do konkursu zbiórki zużytych baterii pod hasłem „Edukujemy – Pomagamy” oraz zachęca do udziału w zbiórce nakrętek.
Dzieci z oddziału przedszkolnego z grupy ZDOBYWCY w ramach projektu „Lekcji Enter” podjęły się ważnego społecznego tematu, jakim jest segregacja odpadów oraz recykling. Dzieci podczas zajęć skorzystały z platformy edukacyjnej Epodreczniki, Planeta Energii oraz wykonały interaktywne ćwiczenia na platformie edukacyjnej Learning Apps.

Dzieci nauczyły się i nadal się uczą jak segregować odpady. Każdy z nas zdaje sobie sprawę, że edukacja ekologiczna odgrywa wielką rolę i należy ją zacząć od najmłodszych lat. Promowanie właściwego zachowania i odpowiedzialnej postawy wobec środowiska naturalnego jest istotnym elementem naszego życia, a posiadanie wiedzy, jak właściwie chronić środowisko naturalne, pozwoli zapobiec jego degradacji i umożliwi zachowanie w niezmienionej postaci dla przyszłych pokoleń.

Ewa Kosińska

Galeria:

Skip to content