XII Memoriał im Władysława Żurowskiego w oleckiej „Dwójce”

XII Memoriał im Władysława Żurowskiego w oleckiej „Dwójce”

Tegoroczny memoriał rozpoczęliśmy od warsztatów w Izbie Pamięci p. Władysława prowadzonych od 8 do 12 lutego 2021r. z uczniami klas I – III. Uczniowie klas starszych IV –VIII przypomnieli lub poznali postać i życiorys pana Władysława Żurowskiego podczas zajęć z wychowawcami na lekcjach online.
W piątek, 12 lutego 2021r. na terenie szkoły odbyły się zimowe atrakcje sportowe, upamiętniające postać – legendę Szkoły Podstawowej nr 2 w Olecku, twórcę najpiękniejszego w Polsce lodowiska „Bajka”. Pogoda sprzyjała zabawom na śniegu, dlatego wszystkie oddziały 0-III wzięły udział w zimowym torze przeszkód. Na początku każdego spotkania z klasą odbyła się rozgrzewka z piosenką o zimie. Następnie dzieci próbowały swoich sił w konkurencjach przypominających „Złoty krążek” i „Błękitną sztafetę”- zimowe dyscypliny sportowe, w których nasza szkoła zdobywała przed laty wysokie miejsca na Mistrzostwach Polski pod opieką p. Władysława. Był bieg slalomem, prowadzenie kijem hokejowym piłki, skoki „z kry na krę”, rzut do celu, przejście tunelem, jazda na sankach i skoki przez przeszkody. Nad wszystkim czuwali nauczyciele wychowania fizycznego i wolontariusze z klas VII. Po zmaganiach sportowych dzieci mogły wypić gorącą herbatę lub kawę „Inka” i zjeść świeżo upieczonego pączka Jest to tradycja kultywowana od lat.
Po zmaganiach sportowych wszyscy pozowali do pamiątkowego zdjęcia.
Może kiedyś wrócimy do organizacji memoriału na lodowisku.

Beata Kozłowska

Galeria:

Skip to content