„Jasełka tradycją naszej szkoły”

„Jasełka tradycją naszej szkoły”

„Już północ zeszła, na wieży starej biją zegary, godzina wielka i święta nadchodzi: Chrystus się rodzi!”

     Tymi słowami w  dniu 17.12.2020 r. dzieci z Oddziału Przedszkolnego Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku rozpoczęły tegoroczne jasełka.  W specjalnie przygotowanych przez rodziców kostiumach oraz w pięknej scenografii nawiązującej do Betlejem przedstawili sceny narodzin Chrystusa. Mali aktorzy z dużym przejęciem i poświęceniem wiernie odtwarzali  swoje role, zgodnie z wyrażoną ochotą i predyspozycjami indywidualnymi. Widowisko przeplatane było kolędami, pastorałkami, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt.

     Dyrektor szkoły Pani Iwona Narkiewicz-Bielska w imieniu całej społeczności szkolnej, zaproszonym gościom: zastępcy burmistrza Olecka pani Sylwii Wieloch, księdzu Krzysztofowi Puczyłowskiemu Parafii Rzymskokatolickiej pw. NMP Królowej Polski w Olecku, przewodniczącej Rady Rodziców szkoły pani Magdalenie Masianis-Zabłockiej oraz rodzicom, nauczycielom, pracownikom szkoły i dzieciom złożyła najserdeczniejsze życzenia z okazji zbliżających się świat Bożego Narodzenia.

     Kiedy część artystyczna dobiegła końca wszyscy występujący na scenie dostali gromkie brawa oraz upominki z rąk pani dyrektor szkoły, które były uznaniem za piękne przygotowanie przedstawienia jasełkowego.

     Nieco później na małych aktorów czekała wspaniała niespodzianka. Dźwięk dzwonka oznaczał przybycie długo wyczekiwanego gościa – św. Mikołaja, który obdarował dzieci wspaniałymi prezentami. Miłym akcentem spotkania były wspólne zdjęcia z naszym gościem.

    Spotkanie zakończyło się wigilijnym poczęstunkiem, przygotowanym przez rodziców dzieci. Małym aktorom należą się pochwały za pokonanie tremy oraz wczucie się w role. Dziecięca interpretacja narodzin Jezusa Chrystusa, kolędy, świąteczne stroiki i dekoracje, prezenty oraz wzajemne życzenia, które zakończyły spotkanie, pozwoliły wszystkim poczuć atmosferę zbliżających się świąt, pełną ciepła, radości i bliskości.

Ewa Kosińska

Galeria:

Skip to content