„Słodki, słodszy…cukrzyca!”,

„Słodki, słodszy…cukrzyca!”,

Narodowy Fundusz Zdrowia rozpoczął kampanie „Słodki, słodszy…cukrzyca!”, przygotowaną we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Diabetyków.

Przedsięwzięcie ma na celu budowanie społecznej świadomości o najczęstszych i najbardziej zgubnych nawykach, wprost przyczyniających się do otyłości i cukrzycy, oraz edukowanie w kwestii nowych korzystnych zdrowotnie wyborów. Głównym celem kampanii jest promocja zmian w stylu żywienia oraz uświadomienie Polakom jak dużo cukru spożywamy bezwiednie. W ramach przedsięwzięcia, promowany jest spot „Nie przesadzaj, nie przesładzaj!” Dostępny jest na kanale YouTube AkademiaNFZ. Ponadto w każdy poniedziałek począwszy od 16 listopada przez siedem kolejnych tygodni, w programie Pytanie na Śniadanie w TVP2 eksperci uświadamiają widzów jak cukier i słodycze zakorzeniły się w codziennym życiu – od zakupów po przekąski czy nagradzanie dzieci.
W tym celu przygotowane zostały materiały poświęcone edukacji w profilaktyce cukrzycy oraz zasadom czytania etykiet produktów spożywczych pod względem zawartego w nich cukru. 
 Wszelkie materiały związane z profilaktyką cukrzycy, otyłości dostępne są również na stronie https://akademia.nfz.gov.pl/sroda-z-profilaktyka

Ulotki:

Cukrzyca
Bądź świadomym konsumentem
Profilaktyka i edukacja


Skip to content