Mikołajki w przedszkolu

Mikołajki w przedszkolu

4 i 7 grudnia obchodziliśmy Mikołajki w dwóch oddziałach przedszkolnych. Przedszkolaki dobrze wiedziały w jakim kolorze święty Mikołaj ma ubranie, więc każdy miał na sobie czerwoną czapeczkę. Na zajęciach dydaktycznych dzieci miały możliwość czerpać radość z kultywowanych tradycji związanych z odwiedzinami Świętego Mikołaja. Przedszkolaki wysłuchały historię związaną z gościem, uczestniczyły w zabawach matematycznych, ruchowych i tanecznych, śpiewały piosenki, wykonywały ciekawe prace plastyczne. Liczne zabawy przerwało głośne pukanie do drzwi i jak się okazało oczom dzieci ukazał się Mikołaj z  dużymi workami prezentów. Zgodnie z tradycją, każde dziecko i panie nauczycielki przed otrzymaniem prezentu musiały zaśpiewać piosenkę lub powiedzieć wiersz. W trakcie pożegnania Mikołaja, dzieci poczęstowały się cukierkami zawieszonymi na choince jak to kiedyś bywało. Cieszymy się, że Mikołajki w przedszkolu dostarczają dzieciom tyle radości. Oczywiście serdecznie dziękujemy pomocnikom Świętego Mikołaja…Trójkom klasowym!

Ewa Kosińska

Galeria:

Skip to content