DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

W dniu 20 września 2020 r. przedszkolaki w całej Polsce świętują swój dzień – Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. 13 września 2013 r. Sejm Rzeczypospolitej Polskiej podął uchwałę w sprawie ustanowienia tego święta, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej.

Swoje święto zaczęliśmy od „Hymnu Przedszkolaka”. Bawiliśmy się biorąc udział w tańcach, zabawach ruchowych i konkursach. Dużo frajdy sprawiło dzieciom picie wody za pomocą słomki oraz tańce z balonami, które ozdobiły zgodnie z własnymi pomysłami. Nie lada trudnością okazało się zjedzenie owoców pałeczkami. Każdy próbował i starał się jak mógł. Jednak technik jedzenia pałeczkami pojawiło się przynajmniej kilka. Finałem tego dnia był wspólny poczęstunek, przygotowany przez rodziców. Z okazji Dnia Przedszkolaka życzymy wszystkim dzieciom, dużo zdrowia, radości, a spędzony czas w przedszkolu będzie wspaniałą przygodą oraz okazją do zdobywania wiedzy i nowych umiejętności.

Ewa Kosińska

Skip to content