Międzynarodowy Dzień Kropki

Międzynarodowy Dzień Kropki

15 września 2020 r. obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności. Ma pomóc dzieciom budować pewność siebie i pobudzać wyobraźnię. A wszystko zaczęło się od historii Vashti, bohaterki „KROPKI” Petera Reynoldsa.

Nasze kropkowe szaleństwo zaczęliśmy od prezentacji swoich talentów i mocnych stron. Przekonaliśmy się, że każdy z nas ma inny talent, inne umiejętności i każdy z nas jest tak samo ważny. Z zainteresowaniem cieszyła się zabawa w stacje zadaniowe. Polegała ona na sprawnym pokonaniu slalomu z odszukaniem liter, przeniesieniu kropek na kartkę za pomocą słomek do napojów i przeciąganiu liny. Idąc za przykładem Vashti, dzieci stworzyły galerię z kropkowanych rysunków, które wyklejały plasteliną. Autorskie prace można podziwiać na tablicy w szatni.                                                                                                                

                                                                                                                                               Ewa Kosińska

Skip to content